Kinesiotaping stosuje się przede wszystkim jako formę wspomagania pracy mięśni brzucha i grzbietu, które odpowiadają za prawidłową postawę. Utrzymanie jej natomiast, jest profilaktyką bólu kręgosłupa lędźwiowego. Optymalną przeciwbólową formą aplikacji jest jednoczesny taping mięśni brzucha i okolicy lędźwiowo – krzyżowej. Stosowany na okolicę stawów krzyżowo – biodrowych poprawia przepływ limfy dzięki czemu działa przeciwobrzękowo. Dodatkowym atutem jest oddziaływanie na skórę, ponieważ może przeciwdziałać nadmiernemu jej rozciąganiu i powstawaniu rozstępów.
Bezpieczeństwo kinesiotapingu dla mamy i dziecka pozwala nam na stosowanie jej w każdym trymestrze ciąży i sprawia że jest niezastąpioną metodą w walce z wieloma dolegliwościami.
Kinesiotaping ma zastosowanie również po porodzie, aplikacja na powłoki brzuszne przyspiesza regenerację i poprawia krążenie w tym obszarze, natomiast odpowiednio naklejony na piersi pomaga przy nawałach pokarmu oraz ma walor kosmetyczne.
Celem masażu ciążowego jest zmniejszenie napięcia u przyszłej mamy - zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego a dobrze wykonany może znacznie obniżać poziom hormonów stresu. To chwila odpoczynku i odnowy biologicznej dla przemęczonych stawów, bolesnych i nadmiernie napiętych mięśni. Zwiększa się ukrwienie skóry co pozytywnie wpływa na jej kondycję, zapobiega obrzękom nóg przez poprawę działanie układu krążenia i układu limfatycznego, zmniejsza bóle kręgosłupa czy głowy.
Ciężarna podczas zabiegu zazwyczaj siedzi lub leży na boku, rzadziej na plecach. Wykonywane są delikatne ruchy ugniatania i głaskania prawie całe ciało kobiety nie omijając brzucha oraz odcinak lędźwiowego kręgosłupa. Stosowane profesjonalne oliwki są bezpiecznych dla ciężarnych.